مجله اینترنتی کمونه|خبری|سلامت|سبک زندگی|

کد خبر: ۱۲۴۷۱۸
تاریخ انتشار: 24 ارديبهشت 1397 - 07:39
 • ارسال
  چاپ
  پدیده های عجیب و شگفت انگیز زیادی در دنیا وجود دارد که به خاطر خاص بودنشان مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار می گیرد. این پدیده ها که کمتر کسی با آنها روبرو می شود از نظر علم بشر هیچ توضیحی برای آنان نیست و صرفا دیدن آنها جذابیت خاصی دارد. در ادامه با برخی از این مناطق آشنا می شوید.   

  ابرهای آسپریتاس

  ابرهای آسپریتاس تحت شرایط مناسب در هر نقطه ای از دنیا به وقوع می پیوندد. این ابرها که ظاهری ترسناک دارند بیشتر به ابرهای طوفان زا شباهت دارند هرچند بر خلاف ظاهر خشنشان معمولا بدون ایجاد طوفان از بین می روند.

   

  ابرهای آسپریتاس بر خلاف ظاهر خشنشان معمولا بدون ایجاد طوفان از بین می روند

   

  صاعقه ی آتشفشانی

  صاعقه ی آتشفشانی به همراه فوران های آتشفشانی و در اثر برخورد خاکستر و ذرات یک توده آتشفشانی بوجود می آید. نتیجه برخورد ذرات و خرده سنگ ها به وجود آمدن الکتریسیته ساکن لازم برای تشکیل این پدیده است.

   

  پدیده های خاص دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها برخورد صاعقه ی آتشفشانی همراه فوران های آتشفشانی با خاکستر یک توده آتشفشانی بوجود آورد

   

  آتش آبی

  این پدیده در اندونزی و آتشفشان ایجن اتفاق می افتاد. علت اصلی تشکیل آتش آبی در اثر اشتعال گازهای سولفوریک منتشر شده از کوهها می باشد که با تبدیل شدن بخشی از این گازها به رنگ آبی مشتعل می شوند.

   

  پدیده های خاص دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها پدیده آتش آبی در اندونزی و آتشفشان ایجن اتفاق می افتاد

   

  امواج شب رنگی

  امواج شب رنگی معمولا در مناطقی مثل ساحل ماناسکن (امریکا، ایالت نیوجرسی)، ساحل توری پاینز (امریکا، ایالت کالیفرنیا)، تالاب لومینوس (جامائیکا)، دریاچه های گیپسلند (استرالیا)، ساحل آندامان (تایلند)، خلیج تویاما (ژاپن) و زبروگه (بلغارستان) رخ می دهد. این امواج زیبا بر اثر درخشش اینوفلاژه های پلانکتونی و با ناآرام شدن این موجودات رخ می دهد.

   

  پدیده های خاص دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها امواج شب رنگی بر اثر درخشش اینوفلاژه های پلانکتونی و با ناآرام شدن این موجودات رخ می دهد

   

  گرداب شدید

  گرداب شدید همواره در پهنه های آبی مثل دریاها و اقیانوس ها تشکیل می شود. این گرداب ها معمولا در اثر جریان های شدید بوجود می آیند و تقریبا سرعت آنها به ۴۰ کیلومتر می رسد.

   

  پدیده های خاص دنیا,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها گرداب شدید همواره در پهنه های آبی مثل دریاها و اقیانوس ها تشکیل می شود
  loading...
  نظرات حاوی توهین منتشر نخواهند شد .
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  loading...