مجله اینترنتی کمونه|خبری|سلامت|سبک زندگی|

کد خبر: ۱۲۴۹۴۴
تاریخ انتشار: 30 ارديبهشت 1397 - 10:30
 • ارسال
  چاپ
  فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان از دستگیری قاچاقچی موادمخدر که با استفاده از دستگاه هلی شات (پرنده کوچک با قابلیت کنترل از راه دور) اقدام به انتقال تریاک به کشور ترکمنستان می‌کرد، خبر داد.
  سرهنگ محمد رضا سراوانی فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان گفت: در پی کشف یک دستگاه هلی شات در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان در محدوده روستای ترشکلی گنبدکاووس در هفته گذشته و حدود ۷۰۰ گرم تریاک که گویای تلاش برای انتقال این مواد به ترکمنستان با استفاده از دستگاه هلی شات بود، شناسایی و دستگیری عامل این اقدام در دستور کار ماموران مرزبانی قرار گرفت.

  قاچاق تریاک به ترکمنستان با هلی شات +عکس

   

  وی افزود: با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، فردی به هویت "ی - د" ساکن روستای ارمی آباد گنبدکاووس که در امر خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشته و به وسیله دستگاه هلی شات اقدام به جابجایی مواد مخدر از مرز ایران به کشور ترکمنستان می‌کند، شناسایی شد.

  عامل اقدام به انتقال تریاک به ترکمنستان با هلی شات دستگیر شد+ عکس

  فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان افزود: با اخذ حکم قضایی، منزل وی با رعایت موازین شرعی و قانونی مورد بازرسی قرار گرفت و مقدار تقریبی ۴۳۹ گرم تریاک، ۳۰ گرم سوخته تریاک و یک دستگاه هلی شات کشف و ضبط شد.

  سرهنگ سراوانی افزود: متهم در بازجویی به عمل آمده، به اقدام برای انتقال ۷۰۰ گرم تریاک در هفته گذشته با استفاده از دستگاه هلی شات به خاک ترکمنستان اقرار کرده است.

  وی افزود: کشف یک دستگاه هلی شات دیگر به همراه مقادیر مود مخدر در منزل وی، گویای قصد متهم برای ادامه این فعالیت مجرمانه بوده که با دستگیری و انتقال وی به دادگاه برای سیر مراحل قانونی، از تداوم این فعالیت جلوگیری شد.

  فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان کشف ۲۷ دستگاه تجهیزات گیرنده ماهواره در روستای مرزی کرند را از دیگر اقدامات ماموران این مرزبانی در روز‌های اخیر ذکر کرد و گفت: این تجهیزات به همراه ۵.۷ گرم مواد مخدر از نوع شیشه در بازرسی از تعدادی از منازل در این روستا کشف و ضبط شده است.

  وی افزود: در این ارتباط برای هفت نفر از اهالی روستا که تجهیزات و دستگاه‌های گیرنده ماهواره و مواد مخدر از آنان کشف شده، پرونده تشکیل و مراتب از طریق پاسگاه و مرجع قضایی تحت رسیدگی قرار دارد.

  هنگ مرزی اترک استان گلستان مسئولیت حراست مرز‌های زمینی ایران با ترکمنستان در محدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر را بر عهده دارد و مقر فرماندهی آن در گنبدکاووس مستقر است.

  loading...
  نظرات حاوی توهین منتشر نخواهند شد .
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  loading...