مجله اینترنتی کمونه|خبری|سلامت|سبک زندگی|

کد خبر: ۱۲۵۰۳۴
تاریخ انتشار: 27 فروردين 1398 - 17:44
 • ارسال
  چاپ
  یک عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر قانون منع به کارگیری بازنشستگان سوراخ سوراخ شده است اما صدایی از حلقوم کسی شنیده نمی‌شود.
  انتقاد عضو شورا به سوراخ سوراخ شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان
  حجت نظری در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فردا روز جوان است و قصد داشتم نطقی در صحن شورای شهر در این رابطه داشته باشم که بنا به دلایل غیرمهمی، نطق از برنامه شورا حذف شد، گفت: مدتی است در کشور بحث جوان گرایی مطرح است اما در عمل نمی‌بینیم که به موضوع جوانان پرداخته شود.

  وی افزود: مدتی پیش مصوبه‌ای در مجلس داشتیم با عنوان اصلاح منع به کارگیری بازنشستگان که هر چقدر از زمان تصویب آن می‌گذرد، به نظر می‌رسد این قانون هدفی جز مدیریت شهری تهران نداشته است. اتفاقی که متأسفانه شاهد آن هستیم، این است که این قانون ضمانت اجرای لازم را ندارد و ما شاهد آن بوده و هستیم که از سمت‌های خود به دلیل منع به کارگیری بازنشستگان کنار گذاشته شده اما همچنان یا پست معادل یا بالاتر گرفته اند.

  نظری تصریح کرد: دوستانی که فریاد می‌زدند قانون منع به کارگیری بازنشستگان در حال سوراخ شدن است، قانون در حال حاضر سوراخ سوراخ شده اما حلقوم این عزیزان بسته است. امیدوارم این گرفتگی حلقوم به خاطر بغض باشد نه به خاطر دلایل دیگر.

  وی با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان آن طور که باید اجرایی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: ظرف مدت کوتاهی اصلاحیه قانون به هیئت رئیسه اعلام وصول شد که این اصلاً پیام خوبی ندارد.

  این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به وضعیت مدیریت جوانان در مدیریت شهری، اظهار داشت: در روز جوان سال گذشته بود که طرح کاهش سن مدیران شهرداری تهران را ارائه کردیم که البته سه ماه پیش به تصویب رسید و قرار بود ظرف یک ماه معاونت منابع انسانی شهرداری، لایحه آن را به شورا مجدداً ارائه کند. در حال حاضر سه ماه از این تاریخ گذشته و هنوز هیچ لایحه‌ای به شورا ارائه نشده است و من فکر می‌کنم این نوع برخورد با جوانان و شعارهایی که در خصوص جوانان می‌دهند اما در عمل رفتارها به جوان فریبی شباهت دارد و به عنوان نماینده بخش جوانان این نقد را به مجموعه مدیریت شهری و مجلس داریم که جوان گرایی را مدنظر قرار نمی‌دهند.

  نظری تأکید کرد: ما به دنبال استفاده از مدیران با سن پایین نیستیم. بلکه به دنبال رویکرد جوانی، تبادل و تعامل با شهرهای دنیا و مقایسه تطبیقی مدیریت و انجام امور هستیم.

  loading...
  نظرات حاوی توهین منتشر نخواهند شد .
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  loading...